menusearch
net123.ir

راه اندازی دورکاری ایمن

چهارشنبه هفتم خرداد ۹۹
(33)
(0)

راه اندازی دورکاری ایمن

 

راه اندازی دورکاری ایمن

 

مزایای دورکاری:

  1. اگر شرایطی در جامعه پیش آید که حضور در محل کار امکان پذیر نباشد و تجمع کارمندان مشکل ساز شود مانند فراگیری بیماری‌‌‌‌های واگیردار و .... یکی از بهترین راهکار ها دورکاری است.
  2. بسیاری از شرکت ها با محدودیت فضای کار رو به رو هستند و فرضا محیط کار ظرفیت 10 نفر را دارد ولی شرکت به 50 کارمند نیاز دارد و تهیه فضای کار بزرگتر هم هزینه زیادی را به مدیر شرکت تحمیل خواهد کرد. در این حالت یکی از بهترین گزینه ها دورکاری است.
  3. اگر برای کارمندی مشکلی پیش آید که امکان حضور در محل کار را نداشته باشد مثلا مسافرت به شهر یا کشور دیگر که بستر مناسب دورکاری فراهم باشد یکی از بهترین گزینه ها دورکاری است. اما با توجه به محاسنی که دورکاری دارد معایبی نیز وجود دارد که با کمک کارشناسان ما میتوان این معایب را به حداقل رساند.

 

معایب دورکاری و راه حل ها:

  1. کاربر از منزل به سرور‌‌‌‌های مجموعه متصل میشود فایل ها را ویرایش میکند و اطلاعات جدید را در سرور قرار میدهد.

        آیا کامپیوتر کاربر ایمن هست؟ اگر سیستم کاربر به ویروس آلوده شود چه می‌شود؟

        البته این مشکلات با استاندارد سازی سیستم کاربر به حداقل میرسد.

  1. کاربر برای دورکاری نیاز به یک پهنای باند حداقلی ولی پایدار دارد. اگر این پهنای باند پایدار نباشد کار از منزل خسته کننده میشود. البته این مشکل با مدیریت پهنای باند برطرف می‌گردد.
  2. زمانی که قرار است تماس تلفن از خارج از مجموعه به داخل یا عکس انجام شود بهتر است با شماره شرکت باشد و اینکه کارمند محترم از منزل با شماره منزل یا موبایل شخصی با مشتری تماس بگیرد رسمی و موجه نیست. برای حل این مشکل راه اندازی سیستم voip پیشنهاد میگردد. در این حالت کارمندان داخل شرکت و منزل میتوانند با شماره داخلی هر یک از کارمندان با یکدیگر صحبت کنند و فرضا اگر فردی با شرکت تماس میگیرد و میخواهد با کارشناس فروش صحبت کند که در منزل است کافی است داخلی فرد مورد نظر را بگیرد و کسی که تلفن را پاسخ میدهد تماس را به داخلی ایشان متصل نماید.

گاهی مدیر مجموعه نیاز به ارتباط چهره به چهره دارد که در حالت دورکاری اتفاق نمی‌افتد اما با راهکارهایی میتوان حتی الامکان ویدیو کنفرانس را فراهم نمود.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر